Gabriela Janská

Kauza Babiš? A mně se chce něco říct...

13. 05. 2017 20:27:01
Vždycky, když na mě zprávy v médiích vyvíjí silný tlak, cítím, že něco není v pořádku. Čím větší je naléhavost sdělení, tím více větřím manipulaci. A cítím, že se mně chce něco říct... (vzpomínáte možná na film s Vlastou Burianem)

Anton Špelec, ostrostřelec, ztvárněný Vlastou Burianem, měl tedy podobné nutkání jako já - říct nahlas něco, co si myslí; o čemž však tuší, že sdělení bude nanejvýš skandální...

Ano, moje (hned několikeré) sdělení se týká Andreje Babiše. To se dalo čekat.

Především: pobavilo mě sdělení, že Andrej Babiš údajně ovlivňuje "svá" média. Panno dobrotivá. Chce tady někdo tvrdit, že ostatní politikové neovlivňují média? To tedy ovlivňují, a ze všech sil! Prostřednictvím "svých" novinářů, prostřednictvím poupravených zpráv, prostě jakkoli. Jakkoli to jde!!!

Chce tady někdo tvrdit, že máme objektivně informující média? Že mainstreamová média jsou objektivní? Dnes už jim věří jen ti naivnější z nás (promiňte); kdo se chce k jakékoli kauze nebo události dozvědět něco víc, hledá, kde to jen jde. Každý z nás má "svoje" servery, které ani náhodou nepředstavují hlavní proud, ale kde se může alespoň něco málo nebo v náznaku dozvědět.

A jak by měl - podle odposlechů - Andrej Babiš "svá" média ovlivňovat? Tím, že na dotírání pana Přibila navrhne, kdy která zpráva by asi měla jít "ven". Babiš si ty zprávy - ze kterých se panu Sobotkovi hrůzou ježí vlasy na hlavě (!) - nevymyslel. Ty zprávy jsou, existují, bez Babišova přičinění. Sociální demokraté, ale ani lidovci, ani komunisté, vlastně nikdo, neví, co je to za zprávy. A to je ta hrůza. To je to temné šílenství, které zachvacuje naši politickou scénu. Co Andrej Babiš ví?

Při morálních kvalitách našich politiků si každý z nás dovede představit, že ty zprávy mohou být šťavnaté. Může to být cokoliv. Proto ta hysterie. Proto ta jednota politiků napříč politickým spektrem. Mít v ruce takové trumfy je snem každého z Babišových rivalů. Ale to, co schraňují oni, jsou skromné drobty proti střelivu, které má k dispozici Andrej Babiš.

Takže Babiš je - podle zpráv z médií - něco jako démon. Už na něm není dobrý ani chlup. Ani obroučka od brýlí. Tohle není zneužívání médií? Zneužívání s cílem poškodit Babiše, a zneužívání s cílem propláchnout nám mozek. (Už zase musím hledat "své" servery...)

Kdyby Andrej Babiš cíleně ovlivňoval "svá" média, měl by dávno zaběhnuté své bezpečné způsoby. Nejednal by s panem Přibilem, o kterém dohromady nic neví. V odposleších by se zajisté našly mnohem přesvědčivější a výživnější rozhovory Babiše s jeho informátory. S jeho spolehlivými novináři. Ale nic takového není k dispozici. Jen pan Marek Přibil. Podle mého odhadu - provokatér.

Mimochodem: pokud existují odposlechy, musel existovat určitý zájem jejich zadavatele. Jaký to byl zájem? Pokochat se hlasem ministra financí? Žádné trestní stíhání Andreje Babiše neprobíhá, takže policejní odposlechy to nejsou. Kdo je tedy zadavatelem odposlechů vícepremiéra? Tohle není skandální? Je zde jasný záměr Andreje Babiše odstranit. Tuším, že kdo je zadavatelem odposlechů, je i najímatelem pana Marka Přibila. Tuto klíčovou postavu chci vidět!

Ostudné je, že tím se nikdo ze řvoucích politiků nezabývá; neb výsledek této "práce" se jim náramně hodí, a skočili po něm jako hladoví psi. Takže: odposlechy jsou v naší politické kultuře normální, ba dokonce žádané. Myslíte, že bych se tu měla cítit fajn?

Ptám se: quo vadis, Bohemia? (To je zase z jiné klasiky). Co se tady, panno milá, v zákulisí děje, že vidíme takovou hysterii pánů sociálních demokratů, těch zejména? Co se tady děje, že jsme zváni jít "konečně zaplnit Václavák" s heslem "proč? Proto!" To mysleli organizátoři vážně? "Proč? Proto!" ? Hloupější důvod demonstrace jsem ještě v životě neslyšela!

Vážení přátelé, státní rozpočet za rok 2016 skončil v přebytku 61,8 miliard korun českých. Jde o největší přebytek za posledních dvacet let. Diví se mně snad někdo, že odchod současného ministra financí mně není lhostejný? Není mně lhostejný. Tak jako mně není lhostejná státní kasa, a takový výsledek, jaký máme za rok 2016 se mně náramně líbí. A konečně se za něj nemusím stydět. Jakým srovnatelných úspěchem ve své práci se může pochlubit v současné době hystericky šílící Bohuslav Sobotka? Sem s tím, ať se pokochají moje oči a potěší má duše!

Nic? Co prosím? Privatizace OKD, kterou vznikla státu škoda 5,7 miliard korun?

A pan Miroslav Kalousek? Složenka na 121 000 korun pro každého občana, abychom si vyrovnali státní dluh? Nebo ty padáky, co nefungovaly, a došlo ke smrtelnému úrazu? Nebo co? (Pane Kalousku, viděla jsem vaše rozhořčené vystoupení v Poslanecké sněmovně proti panu Babišovi. Ach, jak jste byl rozhořčen! Vy, o tolik morálně lepší než pan Babiš! Víte, já si myslím, že daleko adekvátnějším chováním z Vaší strany by bylo odejít z politiky (DÁVNO, PANE, DÁVNO), a přát si, abyste byl menší a ještě menší, až budete nejmenší na celém světě (to je zase z další klasiky), abyste - pokud možno - nebyl vůbec vidět.

Ale zdrojem mého každodenního obrovského údivu, a pro mě taky důkazem nedostižné zkorumpovanosti české politiky je to, že jste pořád tam, kde jste.

Takže se mně chce něco říct: v současné chvíli nevidím důvod pro to, aby Andrej Babiš odcházel z pozice ministra financí a dost mně jeho odchod vadí. Ano, vadí mně opravdu dost. Dále se mně chce říct, že se nemíním účastnit demonstrací s heslem "Proč? Proto!" a vadí mně vymývání mozků občanů médii. Stejně jako mně vadí setrvávání takových "stálic" na naší politické scéně, jako je pan Miroslav Kalousek.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Gabriela Janská | | karma: 48.78 | přečteno: 23996 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 287 příspěvků.
Poslední z 7. 6. 2017, 12:29

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz